www.121doc.pl
Wyprodukowano przez Cerazette logo producenta

Cerazette

Cerazette Cerazette należy do grupy minipigułek - tabletek antykoncepcyjnych zawierających tylko jeden hormon. W przypadku Cerazette hormonym tym jest dezogestrel - syntetyczny progesterone. Dodatkową zaletą Cerazette jest zmniejszanie bóli menstruacyjnych oraz fakt, iż mogą być stosowane przez kobiety karmiące piersią, jak i palaczki po 30 roku życia.

  • Nie zawierają estrogenu
  • Odpowiednio stosowane wykazują 99% skuteczności

Czy wiesz, że...

W 121doc nie trzeba posiadać wcześniejszej recepty, aby zakupić pigułki antykoncepcyjne. W naszym serwisie każda pacjentka może przejść konsultację medyczną przez Internet, która zostanie sprawdzona przez jednego z naszych lekarzy. Przy braku przeciwskazań wypisana zostanie recepta, a lek dostarczony do pacjentki w 24 godziny. Aby rozpocząć konsultację, kliknij START poniżej.

Cerazette - Minipigułka antykoncepcyjna
Cerazette - Minipigułka antykoncepcyjna Cerazette Cerazette
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Jola, dodano: 24 marca 2015 | 13:19
firma: 121doc.pl
Polecam wszystkim,którzy zamierzają kupić produkt w tym sklepie.Nie jestem osobą,która ...
Przeczytaj opinię
Nick: Janusz, dodano: 24 marca 2015 | 10:58
firma: 121doc.pl
Już nawet nie ma co dopisywać.
Przeczytaj opinię

Zamawianie leków przez Internet

Klinika internetowa 121doc umożliwia bezpieczny zakup leków przez Internet. Aby złożyć zamówienie, należy najpierw uzupełnić kwestionariusz medyczny, na podstawie którego jeden z naszych lekarzy (przy braku przeciwwskazań) wypisze receptę. Środek zostanie wysłany prosto z licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie i dostarczony pod podany w formularzu adres w ciągu 24 - 48 godzin. Proces zamawiania leków w 121doc jest bardzo bezpieczny i dyskretny. Nasza klinika została zatwierdzona przez Generalną Radę Medyczną w Wielkiej Brytanii oraz przestrzega obowiązującego w tym kraju prawa poufności pacjenta Data Protection Act. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Działem Obsługi Pacjenta.

Działanie Cerazette

Działanie większości minipigułek polega na zagęszczaniu śluzu szyjkowego, co uniemożliwia plemnikom wtargnięcie do wnętrza macicy. Jednakże Cerazette, dzięki odpowiedniej dawce składnika aktywnego (desogestrelu), zapobiega także owulacji, która jest niezbędnym elementem procesu zapładniania.

Stosowanie Cerazette

Każdy blister Cerazette zawiera 28 pigułek. 1 tabletkę należy zażywać raz na dobę o tej samej godzinie. Wszystkie pigułki oznakowane są według dni tygodnia, w których powinny zostać zażyte. Po przyjęciu pierwszej, odpowiednio oznaczonej, tabletki należy podążać za kierunkiem strzałek umieszczonych na blistrze. Pigułki zaleca się połykać w całości (bez rozgryzania), w razie potrzeby popijając wodą. Cerazette przyjmuje się przez pełne 28 dni cyklu, bez robienia przerw pomiędzy opakowaniami. Kolejny blister leku należy rozpocząć dzień po zakończeniu poprzedniej serii tabletek.

Stosowanie Cerazette po raz pierwszy

Jeśli kobieta nie stosuje obecnie żadnej antykoncepcji hormonalnej, najodpowiedniejszym momentem na rozpoczęcie zażywania Cerazette jest pierwszy dzień miesiączki. Przyjęcie minipigułki w pierwszej dobie krwawienia zapewni natychmiastową ochronę przed ciążą. Istnieje także możliwość zażycia tabletki 2 - 5 dnia okresu, jednak w takiej sytuacji lek osiągnie pełną skuteczność dopiero po 7 dniach poprawnego przyjmowania. Do tego czasu konieczne jest stosowanie dodatkowych zabezpieczeń podczas współżycia.

Jeśli pacjentka stosowała dotąd dwuskładnikowe pigułki hormonalne, powinna rozpocząć przyjmowanie Cerazette dzień po zażyciu ostatniej pigułki lub (w przypadku środków zawierających placebo) ostatniej tabletki zawierającej składnik aktywny. W przypadku dotychczasowego stosowania hormonalnych plastrów lub pierścieni dopochwowych pierwsza pigułka Cerazette powinna zostać zażyta w dzień po usunięciu poprzedniego środka antykoncepcyjnego. Takie przyjęcie leku zapewni natychmiastową ochronę przed ciążą, nie ma zatem potrzeby stosowania dodatkowych zabezpieczeń podczas współżycia.

Pominięcie pigułki Cerazette schemat

Przeciwwskazania do stosowania pigułek

Pigułki Cerazette nie powinny być stosowane przez kobiety, które cierpią lub kiedykolwiek cierpiały na zakrzepicę lub niektóre rodzaje nowotworów (np. piersi, wątroby, dróg rodnych). Lek nie jest także przeznaczony do stosowania dla pacjentek cierpiących na takie dolegliwości zdrowotne jak żółtaczka, niewyjaśnione krwawienia waginalne oraz alergia na składniki leku. Podczas konsultacji lekarskiej należy powiadomić lekarza o następujących przypadłościach: cukrzyca, epilepsja, gruźlica, nadciśnienie oraz ostuda. Pigułki Cerazette nie powinny być również łączone z niektórymi lekami m.in. dziurawcem zwyczajnym, środkami na epilepsje i pewnymi rodzajami antybiotyków.

Możliwe efekty uboczne

Cerazette, tak jak wszystkie środki hormonalne, może niekiedy wywoływać działania niepożądane. W większości przypadków są one łagodne i krótkotrwałe. Jeśli objawy nie ustąpią samoistnie należy skontaktować się z lekarzem, który może zarekomendować zmianę pigułek antykoncepcyjnych.

Najczęściej występującymi działaniami niepożądanymi związanymi ze stosowaniem Cerazette są: zmiany nastrojów, depresja, obniżenie popędu seksualnego, bóle głowy, mdłości, trądzik, ból piersi, nieregularne krwawienia, zanik miesiączkowania oraz wzrost wagi. W rzadszych przypadkach może także dojść do: infekcji grzybiczych pochwy, nietolerancji szkieł kontaktowych, wymiotów, wypadania włosów, torbieli jajników oraz uczucia zmęczenia. Najrzadszymi działaniami niepożądanymi (występującymi u zaledwie 0,1% kobiet) są reakcje skórne, takie jak wysypka, rumień guzowaty lub pokrzywka.