www.121doc.pl
Wyprodukowano przez Champix logo producenta

Champix

Champix to lek na receptę wspomagający rzucanie palenia. Skuteczność środka potwierdzona została w wielu badanich klinicznych. W odróżnieniu od zamienników nikotynowych w postaci plastrów lub gum do żucia, preparat nie zawiera substancji uzależniającej. Champix eliminuje objawy głodu nikotynowego oraz zmniejsza przyjemność doznawaną podczas palenia.

  • Według badań, lek daje trzy razy większą szansę na rzucenie palenia oraz zmniejsza ryzyko powrotu do nałogu
  • Hamuje głód nikotynowy
  • Oparty na formule beznikotynowej

Czy wiesz, że...

Lek Champix wykazuje największą skuteczność wśród wszystkich dostępnych środków na rzucanie palenia. Ponieważ jest lekiem na receptę, aby go zamówić należy przejść konsultację lekarską. Klinika 121doc umożliwia uzyskanie leku przez Internet za pośrednictwem konsultacji online w postaci formularza. Na jego podstawie jeden z naszych lekarzy wystawi receptę i przekaże ją do naszej apteki, upewniając się uprzednio, czy możesz bezpiecznie stosować lek. Następnie środek zostanie dostarczany do pacjenta w 24 godziny.

Champix tabletki na rzucenie palenia
Champix zestaw do rzucenia palenia Champix 0.5mg/1mg tabletki Champix blister opakowanie
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: grazyna, dodano: 22 marca 2015 | 19:51
firma: 121doc.pl
wszystko według najlepszych standartów
Przeczytaj opinię
Nick: Ritchie, dodano: 21 marca 2015 | 23:54
firma: 121doc.pl
Firma solidna,profesjonalna
Przeczytaj opinię

Zakup leku na rzucanie palenia w 121doc

Klinika internetowa 121doc umożliwia bezpieczny zakup leków na receptę przez Internet. Pacjenci zainteresowani skorzystaniem z naszych usług, powinni wypełnić formularz medyczny, na którego podstawie jeden z naszych lekarzy oceni, czy dany lek jest odpowiedni dla pacjenta. Jeśli nie stwierdzi on żadnych przeciwwskazań do stosowania środka, wystawi receptę oraz przekaże ją do naszej apteki. Lek zostanie wysyłany bezpośrednio z apteki i dostarczany do pacjenta w ciągu 24 - 48 godzin. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny, e-mailowy lub poprzez czat na żywo.

Dlaczego klinika 121doc jest warta zaufania?

Wszyscy nasi lekarze są zarejestrowani w General Medical Council (czyli Generalnej Radzie Medycznej w Wielkiej Brytanii) i posiadają wieloletnią praktykę w przeprowadzaniu konsultacji medycznych przez Internet. Apteka, z której wysyłane są wszystkie leki została akredytowana przez Królewskie Stowarzyszenie Farmaceutyczne. Numer licencji apteki to: 1108466

Champix działanie

W odróżnieniu od nikotynowej terapii zastępczej Champix nie zawiera substancji uzależniającej - nikotyny. Składnikiem aktywnym środka jest wareniklina. Substancja ta oddziałuje na mózg palacza, sprawiając, że przestaje on odczuwać przyjemność podczas palenia. Ponadto Champix hamuje głód nikotynowy oraz redukuje jego objawy, takie jak bezsenność, nerwowość lub wzmożony apetyt.

Champix dawkowanie

Kurację lekiem Champix należy rozpocząć od jednego do dwóch tygodni przed planowanym terminem zaprzestania palenia. W każdym opakowaniu leku znajdują się dwa rodzaje tabletek - białe o dawce 0.5 mg oraz niebieskie o dawce 1 mg. Pigułki należy zażywać według następujących zasad:

  • Dzień 1 - 3: 1 biała tabletka o dawce 0.5 mg raz dziennie.
  • Dzień 4 - 7: 1 biała pigułka o dawce 0.5 mg dwa razy dziennie - rano i wieczorem o stałych godzinach.
  • Dzień 8 - do końca kuracji: 1 niebieska tabletka o dawce 1 mg dwa razy dziennie - rano i wieczorem o stałych godzinach.

Jeśli stosowanie leku nie przyniesie oczekiwanego efektu po 12 tygodniach kuracji, lekarz może wyrazić zgodę na kontynuowanie terapii przez kolejne 3 miesiące.

Przeciwwskazania do stosowania Champix

Lek nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na wareniklinę lub inne składniki leku, a także cierpiące na zaburzenia nerek lub epilepsję. Środek nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią. Szczególną ostrożność podczas stosowania leku powinni zachować pacjenci, którzy kiedykolwiek cierpieli na takie schorzenia psychiczne, takie jak depresja lub nerwica.

Możliwe efekty uboczne

Champix, tak jak każdy lek, może wywołać działania niepożądane. Najczęściej zgłaszanymi przez pacjentów dolegliwościami są mdłości, bezsenność, bóle głowy i wzdęcia. Innymi możliwymi skutkami ubocznymi są: nietypowe marzenia senne, wzmożony apetyt, zmęczenie lub zmiany nastroju. Pełna lista działań niepożądanych znajduje się w ulotce leku dołączonej do opakowania.

Jeżeli podczas kuracji z zastosowaniem leku Champix pacjent doświadczy takich dolegliwości jak agresja, depresja lub myśli samobójcze, powinien natychmiastowo zaprzestać zażywania tabletek oraz skonsultować się z lekarzem.

Leki
Champix jest jedynym lekiem wybranym przez naszych lekarzy na przypadłość: Rzucanie palenia.
Podobne Tematy
Wareniklina (Varenicline)