www.121doc.pl
Wyprodukowano przez Champix logo producenta

Champix

Champix to lek na receptę ułatwiający rzucanie palenia. Skuteczność środka potwierdzona została badaniami klinicznymi. W odróżnieniu od zamienników nikotynowych w postaci plastrów lub gum do żucia, tabletki Champix nie zawierają substancji uzależniającej. Środek eliminuje objawy głodu nikotynowego oraz zmniejsza przyjemność doznawaną podczas palenia.

 • Trzy razy większa szansa na rzucenie palenia i zmniejszone ryzyko powrotu do nałogu
 • Hamuje głód nikotynowy
 • Najwyższy wskaźnik sukcesu wśród wszystkich środków na rzucanie palenia
 • Oparty na formule beznikotynowej

Badania dowiodły, że 44% osób zażywających Champix zwalczyło nałóg już po 12 tygodniach stosowania leku. W przypadku Zybanu (innego leku na receptę stosowanego w rzucaniu palenia) pozytywne rezultaty osiągnięte zostały jedynie u 18% palaczy.

Champix tabletki na rzucenie palenia
Champix zestaw do rzucenia palenia Champix 0.5mg/1mg tabletki Champix blister opakowanie
 • Konsultacja Medyczna
 • Dostawa w 24-48 h
 • Dyskrecja i Bezpieczeństwo
 • Zobacz ulotkę

Zakup leku na rzucanie palenia w 121doc

Klinika internetowa 121doc umożliwia bezpieczny zakup leków na receptę przez Internet. Pacjenci zainteresowani skorzystaniem z naszych usług, powinni wypełnić formularz medyczny, na którego podstawie jeden z naszych lekarzy oceni, czy dany lek jest odpowiedni dla pacjenta. Jeśli nie stwierdzi on żadnych przeciwwskazań do stosowania środka, wystawi receptę oraz przekaże ją do naszej apteki. Lek zostanie wysyłany bezpośrednio z apteki i dostarczany do pacjenta w ciągu 24 - 48 godzin. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny, e-mailowy lub poprzez czat na żywo.

Dlaczego klinika 121doc jest warta zaufania?

Wszyscy nasi lekarze są zarejestrowani w General Medical Council (czyli Generalnej Radzie Medycznej w Wielkiej Brytanii) i posiadają wieloletnią praktykę w przeprowadzaniu konsultacji medycznych przez Internet. Apteka, z której wysyłane są wszystkie leki została akredytowana przez Królewskie Stowarzyszenie Farmaceutyczne. Numer licencji apteki to: 1108466

Champix działanie

W odróżnieniu od nikotynowej terapii zastępczej Champix nie zawiera substancji uzależniającej - nikotyny. Składnikiem aktywnym środka jest wareniklina. Substancja ta oddziałuje na mózg palacza, sprawiając, że przestaje on odczuwać przyjemność podczas palenia. Ponadto Champix hamuje głód nikotynowy oraz redukuje jego objawy, takie jak bezsenność, nerwowość lub wzmożony apetyt.

Champix dawkowanie

Kurację lekiem Champix należy rozpocząć od jednego do dwóch tygodni przed planowanym terminem zaprzestania palenia. W każdym opakowaniu leku znajdują się dwa rodzaje tabletek - białe o dawce 0.5 mg oraz niebieskie o dawce 1 mg. Pigułki należy zażywać według następujących zasad:

 • Dzień 1 - 3: 1 biała tabletka o dawce 0.5 mg raz dziennie.
 • Dzień 4 - 7: 1 biała pigułka o dawce 0.5 mg dwa razy dziennie - rano i wieczorem o stałych godzinach.
 • Dzień 8 - do końca kuracji: 1 niebieska tabletka o dawce 1 mg dwa razy dziennie - rano i wieczorem o stałych godzinach.

Jeśli stosowanie leku nie przyniesie oczekiwanego efektu po 12 tygodniach kuracji, lekarz może wyrazić zgodę na kontynuowanie terapii przez kolejne 3 miesiące.

Przeciwwskazania do stosowania Champix

Lek nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na wareniklinę lub inne składniki leku, a także cierpiące na zaburzenia nerek lub epilepsję. Środek nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i matek karmiących piersią. Szczególną ostrożność podczas stosowania leku powinni zachować pacjenci, którzy kiedykolwiek cierpieli na takie schorzenia psychiczne, takie jak depresja lub nerwica.

Możliwe efekty uboczne

Champix, tak jak każdy lek, może wywołać działania niepożądane. Najczęściej zgłaszanymi przez pacjentów dolegliwościami są mdłości, bezsenność, bóle głowy i wzdęcia. Innymi możliwymi skutkami ubocznymi są: nietypowe marzenia senne, wzmożony apetyt, zmęczenie lub zmiany nastroju. Pełna lista działań niepożądanych znajduje się w ulotce leku dołączonej do opakowania.

Jeżeli podczas kuracji z zastosowaniem leku Champix pacjent doświadczy takich dolegliwości jak agresja, depresja lub myśli samobójcze, powinien natychmiastowo zaprzestać zażywania tabletek oraz skonsultować się z lekarzem.

Leki
Champix
Podobne Tematy
Wareniklina (Varenicline)
Sprawdź Aptekę
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: dora, dodano: 21 lipca 2014 | 22:33
firma: 121doc.pl
Firma bardzo dobra,solidna.Polecam każdemu
Przeczytaj opinię
Nick: nikita795, dodano: 21 lipca 2014 | 15:36
firma: 121doc.pl
Jestem bardzo zadowolona z Waszej firmy. Polecam wszystkim.Pozdrawiam
Przeczytaj opinię
Opinie o 121doc.pl na Opineo.pl