www.121doc.pl
Wyprodukowano przez Champix logo producenta

Champix

Statystyki pokazują, że więcej osób rzuciło palenie stosując preparat Champix niż używając plastrów nikotynowych lub gum do żucia. Eliminuje objawy głodu nikotynowego i zmniejsza przyjemność doznawaną podczas palenia.

  • Trzy razy większa szansa na rzucenie palenia i zmniejszone ryzyko powrotu do nałogu
  • Hamuje głód nikotynowy
  • Najwyższy wskaźnik sukcesu wśród wszystkich środków na rzucanie palenia
  • Oparty na formule beznikotynowej

Badania dowiodły, że 44% osób korzystających z tego preparatu na dobre zwalczyło nałóg, podczas gdy udało się to zaledwie 18% palaczy korzystających z innych produktów pomocniczych i 21% osób stosujących Zyban (inny dostępny na rynku lek na receptę pomagający w rzucaniu palenia).

Champix tabletki na rzucenie palenia
Champix zestaw do rzucenia palenia Champix 0.5mg/1mg tabletki Champix blister opakowanie
  • Konsultacja Medyczna
  • Dostawa w 24-48 h
  • Dyskrecja i Bezpieczeństwo
  • Zobacz ulotkę

Dlaczego warto korzystać z usług 121doc?

Klinika internetowa 121doc umożliwia zakup potrzebnych leków przez Internet. Pacjenci zainteresowani skorzystaniem z naszych usług zostaną poproszeni o uzupełnienie krótkiego formularza medycznego, na którego podstawie jeden z naszych lekarzy będzie mógł określić czy lek jest dla danej osoby odpowiedni i wystawić receptę. Następnie lek jest wysyłany przez licencjonowaną aptekę i dostarczany do klientów w przeciągu 24-48 godzin.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny, e-mailowy lub poprzez czat na żywo.

Wszyscy nasi lekarze są w pełni zarejestrowani w GMC i mają wieloletnią praktykę w konsultacji i doradztwu medycznym przez Internet.

Champix działanie

W odróżnieniu od nikotynowej terapii zastępczej, Champix jest beznikotynowym lekiem pomagającym rzucić palenie. Tabletki częściowo stymulują receptory w mózgu, które reagują na nikotynę. Naśladując ich działanie, lek zmniejsza głód nikotynowy oraz objawy towarzyszące odstawieniu papierosów oraz zwalcza odczuwaną podczas palenia przyjemność.

Champix dawkowanie

Dla osób korzystających z leku po raz pierwszy, zalecane jest zastosowanie dwutygodniowego zestawu startowego i natychmiastową kontynuację kuracji zestawem 10-tygodniowym. Zestaw startowy zawiera tabletki w dwóch dawkach. Małe, białe pigułki o dawce 0.5mg i większe niebieskie o dawce 1mg.

Przez pierwsze trzy dni należy przyjmować jedną tabletkę 0.5mg dziennie. Od czwartego do siódmego dnia należy zażywać dwie tabletki 0.5mg dziennie. Od ósmego dnia do 12 tygodnia stosuje się tabletkę o dawce 1mg dwa razy dziennie, najlepiej o stałej porze.

Pomimo tego, że regularna kuracja z Champix trwa dwa tygodnie, to w wypadku powrotu do nałogu lub ciągłej chęci zapalenia papierosa, może zostać przepisany dodatkowy zestaw tabletek. Dostępne są 2-tygodniowe, 4-tygodniowe i 10- tygodniowe zestawy do kontynuacji kuracji, które zawierają tabletki o mniejszej dawce czynnego składnika 1mg.

Champix stosowanie

Champix przeznaczony jest dla osób od 18 roku życia. Nie nadaje się do stosowania przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Stosowanie Champix należy rozpocząć jeszcze przed zerwaniem z nałogiem. Palenie należy rzucić pomiędzy 8 a 14 dniem stosowania tabletek. Pozwala to organizmowi na przyzwyczajenie się do nowych warunków. W momencie rozpoczęcia działania leku przyjemność z palenia się zmniejszy.

Każdą dozę leku należy połknąć popijając szklanką wody najlepiej po śniadaniu i po kolacji. W przypadku wystąpienia skutków ubocznych, skontaktuj się z lekarzem, gdyż zaniżenie dawki może temu zaradzić.

Możliwe efekty uboczne

Stosowanie leku Champix może wywołać niepożądane działania uboczne. Najczęściej zgłaszanymi przez pacjentów dolegliwościami są mdłości, bezsenność, bóle głowy i wzdęcia. Mdłości występują znacznie rzadziej jeżeli tabletkę połknie się po posiłku i popije dużą ilością wody. Większość skutków ubocznych ustępuje po paru dniach stosowania preparatu.

Jeżeli podczas stosowania leku wystąpią u Ciebie poważne zmiany w zachowaniu, agresja, depresja lub myśli samobójcze, należy natychmiast odstawić lek i skonsultować się z lekarzem.

Należy dokładnie przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania, aby zapoznać się ze wszystkimi możliwymi działaniami niepożądanymi

Leki
Champix
Podobne Tematy
Wareniklina (Varenicline)
Sprawdź Aptekę
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: ELŻBIETA SKROBOSZ, dodano: 15 kwietnia 2014 | 12:14
firma: 121doc.pl
BARDZO DOBRY
Przeczytaj opinię
Opinie o 121doc.pl na Opineo.pl