www.121doc.pl
Strona Główna
Choroby narządów płciowych

Choroby narządów płciowych

Choroby przenoszone drogą płciową, zwane także chorobami wenerycznymi, z upływem lat rozprzestrzeniają się coraz szybciej i są coraz bardziej powszechne. Aby prowadzić aktywne i satysfakcjonujące życie seksualne, niezbędny jest zdrowy i dobrze funkcjonujący układ rozrodczy. Nasza klinika internetowa oferuje pomoc wszystkim osobom zmagającym się z chorobami narządów płciowych. Dzięki konsultacji lekarskiej online możesz bezpiecznie kupić leki na receptę. Na jej podstawie jeden z naszych lekarzy będzie mógł określić czy dany lek jest dla Ciebie odpowiedni.

Choroby przenoszone drogą płciową

Infekcje przenoszone drogą płciową to grupa chorób zakaźnych i pasożytniczych, które rozprzestrzeniają się poprzez kontakt seksualny zakażonego z drugą osobą. Najczęstszą infekcją przenoszoną drogą płciową jest zakażenie wywołane przez Chlamydia trachomatis. Warto pamiętać, że choroby układu rozrodczego mogą się przenosić poprzez każdą formę kontaktu seksualnego, wbrew powszechnemu przekonaniu, że tylko przez stosunek penetracyjny.

Dostępne leki

Kliknij na strzałkę, aby zobaczyć więcej leków
 • Aldara

  Lek na kłykciny kończyste w formie kremu przeznaczony do stosowania zewnętrznego. Zawiera składnik aktywny o nazwie imikwimod.

  Strona leku
 • Warticon

  Lek stosowany w leczeniu kłykcin kończystych, którego składnikiem aktywnym jest podofilotoksyna. Dostępny w formie kremu.

  Strona leku
 • Famvir

  Środek przeciwwirusowy przeznaczony do leczenia m.in. opryszczki narządów płciowych, opryszczki na ustach i półpaśca.

  Strona leku
 • Valtrex

  Środek przeciwwirusowy przeznaczony do zwalczania ataków opryszczki narządów płciowych, a także półpaśca i opryszczki na ustach.

  Strona leku
 • Acyklowir (Acyclovir)

  Środek przeciwwirusowy wykorzystywany w leczeniu opryszczki narządów płciowych, opryszczki ust i półpaśca.

  Strona leku
 • Trimetoprim

  Lek stosowany w leczeniu m.in. zapalenia pęcherza moczowego. Antybiotyk można stosować w leczeniu infekcji lub profilaktycznie.

  Strona leku
 • Metronidazol

  Antybiotyk stosowany w leczeniu między innymi bakteryjnego zapalenia pochwy. Dostępny w formie tabletek o dawce 400mg.

  Strona leku
 • Metronidazol (Rzęsistkowica)

  Antybiotyk wykazujący właściwości antybakteryjne oraz przeciwpasożytnicze. Środek stosowany jest w leczeniu m.in. rzęsistkowicy.

  Strona leku
 • Lek na rzeżączkę

  Zestaw na rzeżączkę zawiera dwa leki - Azithromycin oraz Cefiksym. Wszystkie 4 tabletki wchodzące w skład zestawu należy zażyć jednocześnie.

  Strona leku
 • Azytromycyna

  Antybiotyk makrolidowy stosowany w leczeniu infekcji o podłożu bakteryjnym, m.in. takich chorób wenerycznych jak chlamydia.

  Strona leku
 • Doksycyklina

  Antybiotyk tetracyklinowy stosowany w leczeniu infekcji bakteryjnych, w tym chlamydii (choroby przenoszonej drogą płciową).

  Strona leku
 • Condyline

  Lek na kłykciny kończyste dostępny w formie roztworu. Preparat przeznaczony jest wyłącznie do zewnętrznego użytku.

  Strona leku

Zarażenie chorobami wenerycznymi

Każdy rodzaj kontaktu seksualnego bez prezerwatywy niesie ze sobą ryzyko zachorowania na choroby przenoszone drogą płciową, takie jak chlamydia, rzeżączka, opryszczka narządów płciowych lub rzęsistkowica. Niektóre infekcje mogą się przenieść poprzez zwykły dotyk lub potarcie zakażonej skóry, tak jak ma to miejsce w przypadku wirusa brodawczaka ludzkiego (kłykciny kończyste lub tzw. brodawki narządów płciowych).

Podział chorób przenoszonych drogą płciową

Choroby przenoszone drogą płciową dzielą się na: choroby bakteryjne (np. kiła, rzeżączka, chlamydia), choroby wirusowe (np. opryszczka narządów płciowych, kłykciny kończyste, AIDS), choroby grzybicze (kandydoza) i choroby pasożytnicze (np. rzęsistkowica, świerzb, ameboza).Większość chorób przenoszonych drogą płciową można wyleczyć odpowiednimi lekami. W przypadku infekcji wirusowych oferowane produkty mogą znacznie złagodzić dokuczliwe objawy i wprowadzić wirusa w stan uśpienia.

Chlamydia

Chlamydia jest bakteryjną chorobą przenoszoną drogą płciową, która nieleczona może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, w konsekwencji powodujących czasami niepłodność. Wywołuje ją bakteria chlamydia trachomatis, którą można znaleźć w nasieniu i wydzielinie pochwowej zarażonych osób. Jest to jedna z najpowszechniej występujących w Europie chorób wenerycznych, która bardzo łatwo rozprzestrzenia się poprzez stosunek płciowy.

Objawy

Do grupy największego ryzyka należą osoby pomiędzy 16 i 25 rokiem życia. U większości chorych nie występują żadne widoczne objawy lub są bardzo łagodne. Jeżeli natomiast takowe wystąpią to w przypadku mężczyzn jest to najczęściej ropna wydzielina z cewki moczowej, a u kobiet upławy, bóle w podbrzuszu, mdłości, zapalenie pęcherza moczowego. Chlamydię należy bezzwłocznie leczyć przepisanymi przez lekarza antybiotykami.

Rzeżączka

Źródłem rzeżączki są kontakty płciowe bez prezerwatywy lub stosowanie zakażonych przedmiotów codziennej higieny. Jest to infekcja bakteryjna wywoływana przez dwoinki rzeżączki (Neisseria gonorrhoeae). Bakterie łatwo się rozwijają i mnożą w ciepłych obszarach ciała, szczególnie w macicy, szyjce macicy, jajowodach, cewce moczowej lub odbytnicy. Ponadto rzeżączka może wystąpić także w jamie ustnej, na gardle i oczach.

Objawy

Najczęstszymi objawami rzeżączki u mężczyzn jest ropny wyciek z cewki moczowej oraz pieczenie i ból przy oddawaniu moczu. U kobiet rzeżączka objawia się upławami, zaburzeniem cyklu menstruacyjnego, bólem przy oddawaniu moczu oraz krwawieniem z pochwy. Zakażenie może rozszerzyć się na cały układ moczowo-płciowy (lub odbyt i gardło). Nieleczona rzeżączka prowadzi do stanów zapalnych, powstawania ropni, zapalenia jajowodów i w konsekwencji do bezpłodności. U wielu pacjentów objawy mogą w ogóle nie wystąpić dlatego bardzo ważne jest przeprowadzanie badań po każdym niezabezpieczonym stosunku.

Kłykciny kończyste

Kłykciny kończyste (tzw. Brodawki płciowe lub brodawki weneryczne) wywołuje wirus brodawczaka ludzkiego HPV. Przenoszenie zakażenia wirusem HPV może nastąpić przez każdy typ kontaktu seksualnego. Stosowanie prezerwatyw zmniejsza ryzyko infekcji o ok. 75%. Niestety nie jest możliwe zupełne wyleczenie wirusa, gdyż w raz zakażonym organizmie pozostaje on na zawsze, ale dostępne leki mogą złagodzić objawy jego aktywnej formy i usunąć kłykciny.

Objawy

Wiele zakażeń kłykcinami kończystymi przebiega bezobjawowo (według niektórych badań ok. 50%). Kłykciny u mężczyzn zazwyczaj występują na wewnętrznej stronie napletka lub na powierzchni żołędzi, natomiast u kobiet pojawiają się w okolicy krocza, na wargach sromowych i mogą również występować w okolicach odbytu. W rzadkich przypadkach mogą pojawić się na języku, błonie śluzowej gardła, wargach i krtani. Objawy kłykcin kończystych są bardzo różne, od niewielkich mięsistych brodawek do ogromnych kalafiorowatych tworów, które mogą obejmować całą okolicę krocza, aż do odbytu.

Opryszczka narządów płciowych

Opryszczka narządów płciowych jest chorobą przenoszoną drogą płciową powodowaną przez wirus herpes simplex HSV-2. U niektórych zakażonych osób objawy mogą w ogóle nie występować, podczas gdy u innych może dochodzić nawet i do kilku nawrotów infekcji w ciągu roku. Chociaż nie można skutecznie pozbyć się opryszczki z organizmu, to dostępne leki mogą znacznie złagodzić bolesne objawy infekcji i wprowadzić wirusa w stan uśpienia.

Objawy

Wirus opryszczki infekuje skórę i błony śluzowe. Typowe objawy opryszczki narządów płciowych to zmiany w postaci owrzodzeń oraz czerwonych i wodnistych pęcherzy. Występuje również ból przy oddawaniu moczu oraz gorączka. U mężczyzn zmiany dotyczą żołędzi i napletka oraz cewki moczowej. U kobiet owrzodzenia występują na wargach sromowych, w pochwie, kroczu, czasami na wewnętrznej stronie ud i nawet na szyjce macicy. Niekiedy zajęte są również pośladki.

Zamawianie leków na choroby narządów płciowych w 121doc

Środek można zamówić, odwiedzając stronę produktu oraz klikając na pomarańczowy prostokąt, który automatycznie przekierowuje do formularza medycznego zawierającego informacje dotyczące stanu zdrowia pacjenta. Uzupełniony kwestionariusz zostanie przekazany do analizy lekarzowi. Jeśli uzna on, że dany lek jest bezpieczny dla zdrowia pacjenta, wystawi receptę oraz przekaże ją do apteki. Lek zostanie wysłany i dostarczony pod wskazany adres w ciągu 24 - 48 godzin. Jeśli mają państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt z Działem Obsługi Pacjenta.

Kategoria
Rzeżączka Rzęsistkowica Chlamydia Zapalenie pęcherza moczowego Kłykciny kończyste Opryszczka narządów płciowych Bakteryjne zapalenie pochwy
Leki
Aldara Warticon Famvir Valtrex Acyklowir (Acyclovir) Trimetoprim Metronidazol Metronidazol (Rzęsistkowica) Lek na rzeżączkę Azytromycyna Doksycyklina Condyline
Sprawdź Aptekę
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Maciekmax, dodano: 23 listopada 2014 | 12:03
firma: 121doc.pl
Serdecznie polecam
Przeczytaj opinię
Nick: elem, dodano: 21 listopada 2014 | 22:28
firma: 121doc.pl
Bardzo zadowająca jakość oraz szybkość wykonanej usługi.
Przeczytaj opinię
Opinie o 121doc.pl na Opineo.pl