www.121doc.pl
Strona Główna
Choroby weneryczne

Choroby weneryczne

Leki na choroby przenoszone drogą płciową

Choroby weneryczne, znane także pod nazwą choroby przenoszone drogą płciową to infekcje rozprzestrzeniające się na drodze kontaktów seksualnych bez użycia prezerwatywy. Do zarażenia może dojść zarówno podczas stosunków waginalnych, jak i analnych lub oralnych. Objawy zainfekowania różnią się w zależności od typu choroby. Szczegółowe symptomy charakterystyczne dla różnych rodzajów infekcji wenerycznych zostały wyszczególnione poniżej.

Choroby przenoszone drogą płciową mogą być leczone za pomocą odpowiednich leków. Środki stosowane w leczeniu różnych typów infekcji wenerycznych są dostępne do kupienia w klinice 121doc. Recepty na leki wystawiane są przez naszego lekarza na podstawie internetowego formularza medycznego, który wypełniany jest podczas składania zamówienia. Zapewniamy pełną dyskrecję i bezpieczeństwo. Zamówienia dostarczane są zazwyczaj w ciągu 24 godzin.

Dostępne leki

Kliknij na strzałkę, aby zobaczyć więcej leków
 • Aldara

  Lek na kłykciny kończyste w formie kremu przeznaczony do stosowania zewnętrznego. Zawiera składnik aktywny o nazwie imikwimod.

  Strona leku
 • Warticon

  Lek stosowany w leczeniu kłykcin kończystych, którego składnikiem aktywnym jest podofilotoksyna. Dostępny w formie roztworu.

  Strona leku
 • Famvir

  Środek przeciwwirusowy przeznaczony do leczenia m.in. opryszczki narządów płciowych, opryszczki na ustach i półpaśca.

  Strona leku
 • Valtrex

  Środek przeciwwirusowy przeznaczony do zwalczania ataków opryszczki narządów płciowych, a także półpaśca i opryszczki na ustach.

  Strona leku
 • Acyklowir (Acyclovir)

  Środek przeciwwirusowy wykorzystywany w leczeniu opryszczki narządów płciowych, opryszczki ust i półpaśca.

  Strona leku
 • Trimetoprim

  Lek stosowany w leczeniu m.in. zapalenia pęcherza moczowego. Antybiotyk można stosować w leczeniu infekcji lub profilaktycznie.

  Strona leku
 • Metronidazol

  Antybiotyk stosowany w leczeniu między innymi bakteryjnego zapalenia pochwy. Dostępny w formie tabletek o dawce 400mg.

  Strona leku
 • Lek na rzeżączkę

  Zestaw na rzeżączkę zawiera dwa leki - Azithromycin oraz Cefiksym. Wszystkie 4 tabletki wchodzące w skład zestawu należy zażyć jednocześnie.

  Strona leku
 • Azytromycyna

  Antybiotyk makrolidowy stosowany w leczeniu infekcji o podłożu bakteryjnym, m.in. takich chorób wenerycznych jak chlamydia.

  Strona leku
 • Doksycyklina

  Antybiotyk tetracyklinowy stosowany w leczeniu infekcji bakteryjnych, w tym chlamydii (choroby przenoszonej drogą płciową).

  Strona leku
 • Condyline

  Lek na kłykciny kończyste dostępny w formie roztworu. Preparat przeznaczony jest wyłącznie do zewnętrznego użytku.

  Strona leku

Objawy i leczenie najpowszechniejszych chorób wenerycznych

Objawy chorób przenoszonych drogą płciową nie zawsze są jednoznaczne. Z tego powodu zdiagnozowanie typu infekcji wymaga wykonania odpowiednich badań w laboratorium. Należy podkreślić, że większość chorób wenerycznych może przebiegać w całkowicie bezobjawowy sposób. Poniżej wyszczególnione zostały objawy najpowszechniejszych chorób wenerycznych w Europie. Jeśli odczuwasz symptomy którejkolwiek z nich, natychmiast rozpocznij leczenie.

Chlamydia

Jedna z najczęstszych chorób wenerycznych, która wywoływana jest przez bakterię chlamydia trachomatis. Infekcja w wielu przypadkach może rozwijać się w bezobjawowy sposób.

Objawy Leczenie
Symptomy u kobiet:
- ból podczas oddawania moczu
- krwawienia pomiędzy miesiączkami
- upławy waginalne
- obfitsze krwawienia miesięczne
- ból podczas współżycia

Symptomy u mężczyzn:
- mętne lub wodniste upławy z prącia
- ból jąder
- pieczenie przy oddawaniu moczu
- ból żołędzi
Więcej o tej chorobie
Azytromycyna Doksycyklina
Antybiotyk makrolidowy stosowany w leczeniu infekcji o podłożu bakteryjnym, m.in. takich chorób wenerycznych jak chlamydia. Antybiotyk tetracyklinowy stosowany w leczeniu infekcji bakteryjnych, w tym chlamydii (choroby przenoszonej drogą płciową).
Więcej o tym leku Więcej o tym leku

Rzeżączka

Choroba weneryczna o podłożu bakteryjnym wywoływana przez bakterię o nazwie dwoinka rzeżączki (Neisseria gonorrhoeae). Bakterie łatwo się rozwijają i mnożą w ciepłych obszarach ciała, szczególnie w macicy, szyjce macicy, jajowodach, cewce moczowej lub odbytnicy. Ponadto bakteria może zagnieździć się także w jamie ustnej, gardle i oczach.

Objawy Leczenie
Symptomy u kobiet:
- gęste, zielone lub żółte upławy z pochwy
- krwawienie pomiędzy okresami
- bóle podbrzusza
- bardziej obfite miesiączki
- ból podczas odbywania stosunku
- ból podczas oddawania moczu

Symptomy u mężczyzn:
- upławy z penisa o zielonym lub żółtym zabarwieniu
- ból podczas współżycia
- opuchlizna i ból jąder
Więcej o tej chorobie
Lek na rzeżączkę
Zestaw na rzeżączkę zawiera dwa leki - Azytromycynę oraz Cefiksym. Wszystkie 4 tabletki wchodzące w skład zestawu należy zażyć jednocześnie.
Więcej o tym leku

Kłykciny kończyste

Choroba przenoszona drogą płciową wywoływana przez wirus brodawczaka ludzkiego HPV.

Objawy Leczenie
Skóropodobne, zazwyczaj niebolesne, brodawki w okolicach narządów płciowych.

Miejsca występowania u kobiet:
- pochwa
- srom
- szyjka macicy
- wnętrze cewki moczowej
- odbyt

Miejsca występowania u mężczyzn:
- penis - żołądź - pod napletkiem - moszna - odbyt - wnętrze cewki moczowej
Więcej o tej chorobie
Aldara Warticon
Lek na kłykciny kończyste w formie kremu przeznaczony do stosowania zewnętrznego. Zawiera składnik aktywny o nazwie imikwimod. Lek stosowany w leczeniu kłykcin kończystych, którego składnikiem aktywnym jest podofilotoksyna. Dostępny w formie kremu.
Więcej o tym leku Więcej o tym leku

Opryszczka narządów płciowych

Choroba przenoszona drogą płciową wywoływana przez wirusa herpes simplex HSV-2. U niektórych zakażonych osób objawy mogą w ogóle nie występować, podczas gdy u innych może dochodzić nawet i do kilku nawrotów infekcji w ciągu roku. Chociaż nie można skutecznie pozbyć się opryszczki z organizmu, to dostępne leki mogą znacznie złagodzić bolesne objawy infekcji i wprowadzić wirusa w stan uśpienia.

Objawy Leczenie
- Czerwone, bolesne pęcherze na narządach płciowych, udach, pośladkach lub w odbycie
- gorączka powyżej 38°C
- pieczenie przy oddawaniu moczu
- upławy waginalne
- pęcherze na szyjce macicy
- mrowienie, świąd, pieczenie skóry przed wystąpieniem pęcherzy
Więcej o tej chorobie
Famvir Valtrex Acyklowir (Acyclovir)
Środek przeciwwirusowy przeznaczony do leczenia m.in. opryszczki narządów płciowych, opryszczki na ustach i półpaśca. Środek przeciwwirusowy przeznaczony do zwalczania ataków opryszczki narządów płciowych, a także półpaśca i opryszczki na ustach.
Środek przeciwwirusowy wykorzystywany w leczeniu opryszczki narządów płciowych, opryszczki ust i półpaśca.
Więcej o tym leku Więcej o tym leku Więcej o tym leku

Zarażenie chorobami wenerycznymi

Chorobą weneryczną można zarazić się podczas każdego kontaktu seksualnego z nosicielem bakterii, wirusów lub pasożytów wenerycznych. Należy podkreślić, że choroby przenoszone drogą płciową bardzo często nie wywołują żadnych widocznych objawów i mogą być zdiagnozowane jedynie po wykonaniu odpowiednich badań w laboratorium. Z tego powodu zainfekowane osoby bardzo często (będąc nieświadomym choroby) bezwiednie zarażają swoich partnerów seksualnych.

Należy podkreślić, że choroby weneryczne mogą zostać przeniesione nie tylko podczas stosunków waginalnych, ale również analnych lub oralnych. Niektórymi typami infekcji można także zarazić się na skutek użycia tych samych akcesoriów erotycznych, na przykład wibratorów, bez ich wcześniejszego zdezynfekowania lub zabezpieczenia prezerwatywą. Wirusowe choroby weneryczne mogą zostać przeniesione na partnera nawet podczas zwykłych pieszczot bez penetracji. Wystarczy bezpośredni kontakt narządów płciowych.

Podział chorób przenoszonych drogą płciową

Choroby przenoszone drogą płciową dzielą się na: choroby bakteryjne (np. kiła, rzeżączka, chlamydia), choroby wirusowe (np. opryszczka narządów płciowych, kłykciny kończyste, AIDS) i choroby pasożytnicze (np. rzęsistkowica, świerzb, ameboza). Większość chorób wenerycznych można wyleczyć odpowiednimi lekami. W przypadku infekcji wirusowych oferowane produkty mogą znacznie złagodzić dokuczliwe objawy i wprowadzić wirusa w stan uśpienia.

Czy choroby weneryczne mogą być niebezpieczne?

Większość chorób wenerycznych jest łatwo uleczalna. Wykrycie infekcji na wczesnym etapie oraz podjęcie odpowiedniego leczenia zapewnia bardzo małe prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek powikłań zdrowotnych. Sytuację komplikują niestety częste przypadki bezobjawowego przebiegu choroby. Infekcje mogą latami rozwijać się wewnątrz organizmu, nie wywołując żadnych dokuczliwych objawów. Często wykrywane są dopiero wtedy, gdy choroba doprowadzi do poważniejszych powikłań zdrowotnych. Możliwymi komplikacjami są m.in.:

 • bezpłodność
 • zapalenie narządów miednicy mniejszej
 • zapalenie gruczołów Bartholina
 • zapalenie szyjki macicy
 • zapalenie mózgu
 • reaktywne zapalenie stawów
 • zapalenie cewki moczowej
 • zapalenie najądrza
 • zapalenie gruczołu krokowego

Profilaktyka chorób wenerycznych

Najważniejszym elementem profilaktyki chorób wenerycznych jest zabezpieczanie się za pomocą prezerwatywy - jest to jedyna metoda antykoncepcyjna w znacznym stopniu redukująca prawdopodobieństwo zarażenia jedną z wielu typów infekcji wenerycznych. Należy pamiętać, że prezerwatywa powinna być stosowana również podczas uprawiania seksu oralnego lub analnego. W przypadku kontaktów oralnych, w których to kobieta jest stroną bierną, zaleca się zastosowanie lateksowej nakładki. Można ją wykonać własnoręcznie, rozcinając prezerwatywę.

Rozpoczęcie współżycia płciowego bez stosowania mechanicznych środków antykoncepcyjnych zaleca się jedynie parom żyjącym w monogamicznych związkach; pod warunkiem, że oboje partnerów zostało wcześniej poddanych testom na obecność chorób wenerycznych.

Zamawianie leków na choroby weneryczne w 121doc

Leki na choroby przenoszone drogą płciową są dostępne do kupienia w klinice internetowej 121doc. Wystarczy wejść na stronę odpowiedniego leku, a następnie kliknąć pomarańczowy przycisk z napisem "Start", który przekieruje cię do formularza medycznego. Uzupełniony formularz zostanie przekazany naszemu lekarzowi w celu ustalenia, czy wybrany lek jest bezpieczny i adekwatny do problemu, z którym się borykasz.

Zamówienia wysyłane są ekspresową usługą kuriera UPS i zazwyczaj dostarczane w ciągu 24 godzin. Recepty wystawiane są przez wykwalifikowanych lekarzy posiadających wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu konsultacji medycznych za pośrednictwem internetu.