www.121doc.pl
Wyprodukowano przez

Doksycyklina

Antybiotyk doksycyklina do kupienia online

Doksycyklina jest antybiotykiem stosowanym w leczeniu bakteryjnych chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak chlamydia, zapalenie cewki moczowej czy ureaplasma urealyticum. W porównaniu do innych półsyntetycznych antybiotyków, dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego (w 90-95%)

  • Kuracja tabletkami dosutnymi, trwająca 7 dni
  • Często przepisywany osobom, które nie mogą przyjmować penicyliny

Czy wiesz, że...

Doksycyklinę można otrzymać już na drugi dzień za pośrednictwem kliniki 121doc. Aby zamówić lek wypełnij formularz konsultacji medycznej, który będzie podstawą do wystawienia recepty przez naszego lekarza. Zostanie ona wypisana tylko w przypadku niestwierdzenia żadnych przeciwwskazań do stosowania leku. Środek zostanie dostarczony pod wskazany adres w ciągu 24 godzin od nadania.

Doksycyklina tabletki
Doksycyklina tabletki Doksycyklina Doksycyklina
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: irek, dodano: 20 listopada 2015 | 09:00
firma: 121doc.pl
ok
Przeczytaj opinię
Nick: Slums, dodano: 19 listopada 2015 | 13:03
firma: 121doc.pl
Polecam! Nie mam żadnych zastrzeżeń. Szybka wysyłka i żadnych problemów.
Przeczytaj opinię
Specyfikacja leku
Nazwa: Doksycyklina
Substancja czynna: Doksycyklina
Producent: Actavis
Sposób stosowania: Doustnie
Postać: Tabletki
Dostępne dawki: 100 mg
Dawkowanie: 2 tabletki dziennie przez 7 dni
Typ leku: Na receptę
Przeznaczone dla: Osób cierpiących na niektóre bakteryjne choroby weneryczne
Opis: Stosowany w leczeniu takich chorób wenerycznych jak: chlamydia, ureaplasma urealitycum czy zapalenie cewki moczowej
Klasa: Antybiotyk tetracyklinowy
Stosowanie z alkoholem: Nie spozywać alkoholu w czasie kuracji
Stosowanie podczas karmienia piersią: Zapytaj lekarza
Stosowanie podczas ciąży: Zapytaj lekarza

Działanie Doksycykliny

Doksycyklina działa poprzez hamowanie namnażania się bakterii w organizmie, co pozwala systemowi odpornościowemu skutecznie zwalczyć infekcję. Jest antybiotykiem tetracyklinowym, czyli o długim działaniu.

Środek należy do grupy leków bakteriostatycznych - oznacza to, że ich mechanizm działania polega na hamowaniu biosyntezy białka w bakteriach, które atakuje lek. Doksycyklinę można bezpiecznie przyjmować codziennie przez dłuższy okres czasu, co pozwala organizmowi na przyzwyczajenie się do antybiotyku i zminimalizowanie ryzyka wystąpienia działań niepożądanych.

Spektrum aktywności leku jest bardzo szerokie. Stosuje się go między innymi w zakażeniach wywołanych przez chlamydie, mikoplazmy, ureaplasma, riketsje. Lek ten podaje się również osobom chorym na rzeżączkę, u których penicylina okazała się nieskuteczna wskutek uodpornienia się na nią części szczepów rzeżączki. Jest również zalecana osobom, które nie mogą stosować penicyliny.

Dawkowanie Doksycykliny

Leku nie należy przyjmować popijając mlekiem (należy unikać mleka i przetworów mlecznych przynajmniej na 3 godziny przed lub po zastosowaniu preparatu). Przy leczeniu chlamydii, infekcji cewki moczowej, ureaplasma urealyticum lub rzeżączki należy zastosować 100mg Doksycykliny dwa razy dziennie przez 7 dni (chyba że lekarz zaleci inaczej). Objawy choroby ustępują zazwyczaj bardzo szybko bo już po 24 godzinach od zastosowania leku, ale nie oznacza to, że infekcja całkowicie została zwalczona. Bardzo ważne jest, aby leczenie antybiotykiem doprowadzić do końca.

Po zakończeniu kuracji należy odczekać dwa tygodnie przed wykonaniem badań w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową, gdyż wyniki mogą być zafałszowane.

Środki ostrożności

Doksycykliny nie powinny stosować osoby z nadwrażliwością na którykolwiek składnik leku. Preparat nie nadaje się również dla osób z ciężką niewydolnością wątroby. Należy zachować szczególną ostrożność u osób z zaburzeniami krzepliwości krwi, niewydolnością nerek lub niewydolnością wątroby stosujących inne leki hepatotoksyczne.

Podczas kuracji należy unikać nasłonecznienia lub wizyt w solarium. W przypadku długotrwałego zastosowania należy kontrolować obraz krwi oraz czynności wątroby i nerek. Lek nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Doksycyklina może również zakłócić działanie doustnych środków antykoncepcyjnych.

Efekty uboczne

Dawka Doksycykliny stosowana w leczeniu infekcji jest niewielka, dlatego ryzyko wystąpienia efektów ubocznych nie jest duże. Większość pacjentów przyjmujących ten lek nie doświadcza żadnych niepożądanych skutków, ale jak w przypadku każdego antybiotyku również zastosowanie Doksycykliny może wywołać efekty uboczne. Do najczęstszych działań niepożądanych należą: nudności, biegunka, wymioty, niestrawność, ból brzucha, rumieńce oraz utrata apetytu. W przypadku intensywnych i trwałych efektów ubocznych należy skontaktować się z lekarzem.

Przeczytaj ulotkę dołączoną do opakowania, aby dokładnie zapoznać się ze wszystkimi możliwymi działaniami niepożądanymi.

Zamawianie leków na chlamydię w 121doc

Pacjenci zainteresowani zakupem leku za pośrednictwem naszych usług, powinni uzupełnić formularz medyczny, który stanowić będzie dla lekarza podstawę do wystawienia recepty na lek. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące działalność naszej kliniki, prosimy o kontakt z Działem Obsługi Pacjenta (dane kontaktowe znajdują się w górnej stopce strony).

Dlaczego zakup leku w 121doc jest bezpieczny?

Nasza klinika internetowa oprócz sprzedaży leków oferuje także możliwość odbycia bezpłatnej konsultacji lekarskiej, na podstawie której wystawiana jest recepta na lek. Pacjenci korzystający z naszych usług mogą mieć zatem pewność, że otrzymany środek jest bezpieczny dla ich zdrowia. Działalność 121doc została akredytowana przez Generalną Radę Medyczną w Wielkiej Brytanii. Współpracujemy jedynie z wykwalifikowanymi lekarzami oraz licencjonowanymi aptekami.