www.121doc.pl
Wyprodukowano przez

Doksycyklina

Doksycyklina jest antybiotykiem stosowanym między innymi w leczeniu bakteryjnych chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak chlamydia, zapalenie cewki moczowej czy ureaplasma urealyticum.

  • Często przepisywana osobom, które nie mogą przyjmować penicyliny
  • Kuracja trwająca 7 dni
  • Tabletki doustne

Doksycyklina w porównaniu do innych półsyntetycznych antybiotyków, dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego (w 90-95%). Zazwyczaj lek ten można bezpiecznie przyjmować codziennie przez dłuższy okres czasu, co pozwala organizmowi na przyzwyczajenie się do antybiotyku i zminimalizowanie ryzyka wystąpienia działań niepożądanych.

Doksycyklina tabletki
Doksycyklina tabletki Doksycyklina Doksycyklina
  • Konsultacja Medyczna
  • Dostawa w 24-48 h
  • Dyskrecja i Bezpieczeństwo
  • Zobacz ulotkę

Dlaczego warto skorzystać z usług 121doc?

Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem leku online za pośrednictwem naszych usług, uzupełnij konsultację lekarską znajdującą się na naszej stronie. Jeden z naszych lekarzy na podstawie twoich odpowiedzi udzielonych w formularzu medycznym, będzie mogł określić czy kuracja jest dla ciebie odpowiednia i przy braku przeciwwskazań wypisze receptę. Lek zostanie wysłany bezpośrednio z apteki na wybrany przez ciebie adres. Preparat zostanie dostarczony w przeciągu 24-48 godzin.

Proszę mieć na uwadze, że nazwa producenta leku Doksycyklina może się różnić od tej widniejącej na zdjęciach powyżej, ale skład, skuteczność i możliwe działania niepożądane są takie same.

Doksycyklina działanie

Doksycyklina działa poprzez hamowanie namnażania się bakterii w organizmie, co pozwala systemowi odpornościowemu skutecznie zwalczyć infekcję. Doksycyklina jest tetracyklinowym, długo działającym antybiotykiem. Należy do grupy leków o działaniu bakteriostatycznym, a jej mechanizm działania polega na hamowaniu biosyntezy białka. Spektrum aktywności leku jest bardzo szerokie. Antybiotyk ten jest głównie stosowany w dermatologii i otolaryngologii.

Doksycyklinę stosuje się między innymi w zakażeniach wywołanych przez chlamydie, mikoplazmy, ureaplasma, riketsje. Lek ten podaje się również osobom chorym na rzeżączkę, u których penicylina okazała się nieskuteczna wskutek uodpornienia się na nią części szczepów rzeżączki. Jest również zalecana osobom, które nie mogą stosować penicyliny.

Doksycyklina dawkowanie

Leku nie należy przyjmować popijając mlekiem (należy unikać mleka i przetworów mlecznych przynajmniej na 3 godziny przed lub po zastosowaniu preparatu). Przy leczeniu chlamydii, infekcji cewki moczowej, ureaplasma urealyticum lub rzeżączki należy zastosować 100mg Doksycykliny dwa razy dziennie przez 7 dni (chyba że lekarz zaleci inaczej). Objawy choroby ustępują zazwyczaj bardzo szybko bo już po 24 godzinach od zastosowania leku, ale nie oznacza to, że infekcja całkowicie została zwalczona. Bardzo ważne jest, aby leczenie antybiotykiem doprowadzić do końca.

Po zakończeniu kuracji należy odczekać dwa tygodnie przed wykonaniem badań w kierunku chorób przenoszonych drogą płciową, gdyż wyniki mogą być zafałszowane.

Środki ostrożności

Doksycykliny nie powinny stosować osoby z nadwrażliwością na którykolwiek składnik leku. Preparat nie nadaje się również dla osób z ciężką niewydolnością wątroby. Należy zachować szczególną ostrożność u osób z zaburzeniami krzepliwości krwi, niewydolnością nerek lub niewydolnością wątroby stosujących inne leki hepatotoksyczne.

Podczas kuracji należy unikać nasłonecznienia lub wizyt w solarium. W przypadku długotrwałego zastosowania należy kontrolować obraz krwi oraz czynności wątroby i nerek. Lek nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Doksycyklina może również zakłócić działanie doustnych środków antykoncepcyjnych.

Efekty uboczne

Dawka Doksycykliny stosowana w leczeniu infekcji jest niewielka, dlatego ryzyko wystąpienia efektów ubocznych nie jest duże. Większość pacjentów przyjmujących ten lek nie doświadcza żadnych niepożądanych skutków, ale jak w przypadku każdego antybiotyku również zastosowanie Doksycykliny może wywołać efekty uboczne. Do najczęstszych działań niepożądanych należą: nudności, biegunka, wymioty, niestrawność, ból brzucha, rumieńce oraz utrata apetytu. W przypadku intensywnych i trwałych efektów ubocznych należy skontaktować się z lekarzem.

Przeczytaj ulotkę dołączoną do opakowania, aby dokładnie zapoznać się ze wszystkimi możliwymi działaniami niepożądanymi.

Leki
Azytromycyna Doksycyklina
Sprawdź Aptekę
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: JRose, dodano: 13 kwietnia 2014 | 10:20
firma: 121doc.pl
Żadnych zastrzerzeń. A przesyłka w jeden do dwóch dni zawsze jest już u mnie w domu :)
Przeczytaj opinię
Opinie o 121doc.pl na Opineo.pl