www.121doc.pl
Strona Główna
Jak opóźnić miesiączkę?

Jak opóźnić miesiączkę?

Wiele kobiet nie stosujących tabletek hormonalnych szuka sposobu na opóźnienie miesiączki. Z pomocą przychodzi tabletka Norethisterone. Jedno opakowanie pigułek opóźnia okres aż do 14 dni, lecz można je wykorzystać do przesunięcia miesiączki o dowolnie mniejszą ilość dni (np. o 2-3 dni) - sama decydujesz o długości stosowania preparatu.

Jak opóźnić miesiączkę?

Istnieją dwa sposoby na opóźnienie miesiączki. Najpopularniejszy dotyczy wyłącznie kobiet stosujących tabletki antykoncepcyjne. Podczas zażywania pigułek, które zawierają estrogen i progestagen, można nie robić jak co 21 dni 7-dniowej przerwy, tylko po zakończeniu opakowania natychmiast rozpocząć następne.

Bardzo ważne jest, żeby przed podjęciem decyzji o „przeskoczeniu” 7-dniowej przerwy, porozmawiać o tym z lekarzem. W celu uniknięcia powikłań zdrowotnych, nie powinno się pominąć tygodniowej przerwy więcej niż dwa razy.

Kobiety nie stosujące tabletek antykoncepcyjnych mogą sięgnąć po preparat Norethisterone. Przyjmowany trzy razy dziennie opóźnia miesiączkę do dwóch tygodni. Należy pamiętać, że nie jest to forma antykoncepcji.

O jak długo mogę opóźnić miesiączkę?

Z tabletką Norethisterone możliwe jest opóźnienie miesiączki do dwóch tygodni. U kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną, krwawienie występuje podczas siedmiodniowej przerwy. Połączenie opakowań (bez zastosowania tygodniowego odstępu) opóźni krwawienie na trzy tygodnie.

Stosując się do zalecanych przez lekarza dawek, ryzyko wystąpienia niepożądanych objawów jest niskie. Nie powinno się przyjmować Norethisterone przez dłużej niż dwa tygodnie.

W jaki sposób Norethisterone opóźnia miesiączkę?

W czasie około-miesiączkowym dochodzi w organizmie do obniżenia poziomu hormonów, co wywołuje złuszczanie się błony śluzowej macicy prowadzącej do krwawienia miesięcznego. Tabletki Norethisterone poprzez podwyższenie poziomu hormonów, zmuszają komórki błony śluzowej do dalszego rozwoju przez co zapobiegają ich złuszczaniu się i wydaleniu z organizmu.

Dlaczego warto skorzystać z usług medycznych 121doc?

Kobiety, które z jakiegoś powodu pragną opóźnić termin krwawienia miesięcznego, mogą skorzystać z pomocy lekarza współpracującego z kliniką internetową 121doc. Nasza klinika oferuje możliwość odbycia bezpłatnej konsultacji lekarskiej online oraz uzyskania recepty bez konieczności wychodzenia z domu. Współpracujący z nami zespół medyczny posiada wieloletnią praktykę w świadczeniu usług medycznych za pośrednictwem Internetu. Świadczymy usługi medyczne na terenie wszystkich krajów europejskich. Gwarantujemy błyskawiczną dostawę w ciągu 24 - 48 godzin.

Norethisterone

Tabletki opóźniające miesiączkę

Strona leku Sprawdź
Norethisterone tabletki
Leki
Norethisterone
Podobne Tematy
Jak opóźnić okres tabletkami antykoncepcyjnymi?
Sprawdź Aptekę
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: ELŻBIETA SKROBOSZ, dodano: 15 kwietnia 2014 | 12:14
firma: 121doc.pl
BARDZO DOBRY
Przeczytaj opinię
Opinie o 121doc.pl na Opineo.pl