www.121doc.pl
Strona GłównaChoroby weneryczne
Kłykciny kończyste

Kłykciny Kończyste

Objawy i leczenie kłykcin kończystych

Kłykciny kończyste zwane również brodawkami płciowymi są zakaźną chorobą przenoszoną drogą płciową rozwijającą się w wyniku zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Kłykciny można leczyć lekami na receptę, takimi jak Aldara, Warticon lub Condyline.

Osoby cierpiące na brodawki narządów płciowych mogą skorzystać z usług medycznych online oferowanych przez klinikę 121doc. Aby zamówić lek, należy wypełnić formularz medyczny, który zostanie zweryfikowany przez lekarza. Na jego podstawie specjalista podejmie decyzję o wystawieniu recepty. Leki dostarczane w ciągu 24 - 48 godzin.

Zagrożenia związane z kłykcinami

Nieleczone kłykciny mogą się bardzo szybko rozwijać i rozprzestrzeniać. Szacuje się, że ponad 70% partnerów seksualnych osób zainfekowanych wirusem HPV została zakażona. Brodawki mogą być przyczyną poważnych powikłań zdrowotnych. Może się okazać, że organizm został zainfekowany nie tylko typami 6 lub 11 wirusa HPV, ale również typami rakotwórczymi, odpowiedzialnymi za raka szyjki macicy, raka prostaty lub raka odbytu.

Dostępne leki

 • Aldara

  Krem na kłykciny kończyste zawierający składnik aktywny - imikwimod. Aplikowany trzy razy w tygodniu przez nie więcej niż cztery tygodnie.

  Strona leku
 • Warticon

  Roztwór stosowany w leczeniu brodawek wenerycznych. Składnikiem aktywnym leku jest substancja o nazwie podofilotoksyna.

  Strona leku
 • Condyline

  Lek stosowany w leczeniu kłykcin kończystych. Kuracja z użyciem środka nie powinna trwać dłużej niż 5 tygodni. Dostępny w formie roztworu.

  Strona leku

Objawy kłykcin kończystych

Kłykciny kończyste objawiają się w postaci brodawek na narządach płciowych lub odbycie. Może to być pojedyncza kłykcina lub ich skupisko. Brodawki są bardzo wstydliwą i kłopotliwą infekcją, która nie zawsze jest widoczna gołym okiem. Brodawki występują najczęściej w okolicy narządów płciowych i odbytu. Nieleczone mogą prowadzić do powstania bolących, krwawiących kłykcin olbrzymich.

 • Brodawki w postaci białawych lub różowych narośli
 • Brodawki mogą pojawić się pojedynczo lub w skupiskach
 • Mogą być zarówno małe jak i duże oraz mieć kształt płaski lub okrągły
 • Wykwity po czasie zlewają się w postać kalafiorowatych tworów
 • Zewnętrznie pojawiają się na pachwinie, prąciu, mosznie, wargach sromowych, sromie, kroczu, okolicach odbytu
 • Wewnętrznie mogą występować na błonach śluzowych pochwy i szyjki macicy
 • Kłykciny są zazwyczaj niebolesne, ale u chorego może pojawić się swędzenie, pieczenie, upławy oraz plamienia
 • Brodawki płciowe są chorobą wirusową, która przekazywana jest prawie wyłącznie przez kontakt seksualny, podobnie jak chlamydia i rzeżączka. Nieleczona infekcja wirusem brodawczaka ludzkiego HPV odpowiedzialnego za kłykciny kończyste może prowadzić do raka szyjki macicy.

  Leczenie kłykcin kończystych

  Brodawki płciowe można leczyć lekami stosowanymi miejscowo oraz za pomocą chirurgii. Wybór metody leczenia zależy głównie od stopnia rozwoju i rodzaju kłykcin. Podjęcie leczenia jest zazwyczaj skuteczne u 75% pacjentów, chociaż jego efekty nie są zauważalne od razu.

  Condyline jest lekiem na kłykciny kończyste do miejscowego stosowania. Zawiera składnik aktywny podofilotoksynę. Condyline należy stosować na brodawki 2 razy dziennie przez 3 dni. Jeżeli w pierwszym tygodniu nie nastąpi poprawa, to należy powtórzyć leczenie tydzień później.

  Aldara jest kremem stosowanym w leczeniu kłykcin kończystych. Zawarty w leku czynny składnik imikwimod zwalcza brodawki płciowe.

  Przyczyny kłykcin kończystych

  Brodawki narządów płciowych są powodowane przez zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego HPV typu 6 lub 11. Wirus przenosi się najczęściej przez kontakt seksualny. Infekcja może przedostać się na drugą osobę poprzez stosunek płciowy, analny, oralny, a nawet przez pocieranie genitaliów. Wirus HPV jest bardzo zakaźny i niestety nawet użycie prezerwatywy nie jest w stanie uchronić przed zakażeniem, chociaż na pewno zmniejsza ryzyko. Infekcje wirusem brodawczaka ludzkiego są bardzo powszechne , a okres inkubacji choroby wynosi od 3-4 tygodni do 1 roku po kontakcie z nosicielem. Większość osób nie wie, że zostało zainfekowane ponieważ zakażenie często jest bezobjawowe.

  Zamawianie leku na kłykciny kończyste przez Internet

  Leki dostępne są do zamówienia w klinice internetowej 121doc. Przy składaniu zamówienia należy wypełnić formularz medyczny, który zostanie zweryfikowany przez jednego z naszych lekarzy. Jeśli specjalista uzna, że dany lek jest bezpieczny dla zdrowia i adekwatny do problemu pacjenta, wypisze receptę oraz przekaże ją naszemu farmaceucie, który przygotuje lek do wysyłki. Środek zostanie zapakowany w dyskretne, niezdradzające zawartości opakowanie, a następnie wysłany ekspresową usługą kuriera UPS (dostawa w ciągu 24 - 48 godzin). Jeśli mają państwo jakiekolwiek pytania dotyczące działalności naszej kliniki, prosimy o kontakt z pracownikami Działu Obsługi Pacjenta, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

Dostępne leki
Rzeżączka Rzęsistkowica Chlamydia Zapalenie pęcherza moczowego Kłykciny kończyste Bakteryjne zapalenie pochwy Ureaplasma Mykoplazma
Sprawdź Aptekę
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: Renata, dodano: 21 lipca 2015 | 15:47
firma: 121doc.pl
jestem zadowolona ...miła obsługa..pomoc pozytywnie
Przeczytaj opinię
Nick: Wiktoria, dodano: 21 lipca 2015 | 14:28
firma: 121doc.pl
Wszystko dobre ;)
Przeczytaj opinię
Opinie o 121doc.pl na Opineo.pl