www.121doc.pl
Wyprodukowano przez

Norethisterone

Tabletki Norethisterone zostały stworzone z myślą o kobietach, które z różnych przyczyn chciałyby opóźnić miesiączkę. Stosowane trzy razy dziennie, mogą opóźnić okres do dwóch tygodni.

  • Opóźnienie miesiączki bez konieczności stosowania pigułek antykoncepcyjnych
  • Opóźnienie okresu do 2 tygodni
  • Bez konieczności długotrwałego stosowania antykoncepcji hormonalnej
  • Stosowanie tabletek należy rozpocząć na 3 dni przed miesiączką
  • Dzięki pigułkom można opóźnić miesiączkę przed ważnym dla Ciebie wydarzeniem, takim jak urlop, wyjazd służbowy, ślub czy aktywności związane z pływaniem. Hormon wchodzący w skład tabletek opóźniających okres jest również zawarty w pigułkach antykoncepcyjnych, ale należy pamiętać, że lek ten nie jest środkiem chroniącym przed ciążą.

Norethisterone tabletki
Norethisterone tabletki
  • Konsultacja Medyczna
  • Dostawa w 24-48 h
  • Dyskrecja i Bezpieczeństwo
  • Zobacz ulotkę

Dlaczego warto skorzystać z usług 121doc?

Nasza klinika internetowa umożliwia komfortowy i bezpieczny zakup leków przez Internet. Podstawą do wypisania recepty są informacje medyczne zawarte w wypełnionym przez pacjentkę internetowym formularzu. Jeżeli lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań do stosowania leku, wypisze receptę i przekaże ją do apteki. Lek zostanie dostarczony pod wskazany w formularzu adres w przeciągu 24 - 48 godzin od złożenia zamówienia. Nasza klinika współpracuje jedynie z wykwalifikowanymi, zarejestrowanymi w Unii Europejskiej lekarzami i posiada akredytację Generalnej Rady Medycznej w Wielkiej Brytanii, gdzie znajduje się nasza siedziba. W razie jakichkolwiek pytań związanych z zamówieniem prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub poprzez czat na żywo.

Działanie tabletek

Noretysteron jest syntetycznym hormonem, który kontroluje złuszczanie się błony śluzowej macicy. Podczas normalnego cyklu menstruacyjnego złuszczona błona śluzowa zostaje wydalona przez organizm, co można zaobserwować w postaci krwawienia miesiączkowego. Tabletki opóźniające okres nie dopuszczają do złuszczania się błony aż do momentu zakończenia stosowania leku.

Kiedy należy rozpocząć stosowanie tabletek?

Stosowanie Norethisterone najlepiej jest zacząć na trzy dni przed rozpoczęciem miesiączki.

W opakowaniu znajdują się 3 blistry po 10 tabletek 5mg. W sumie 30 tabletek na 10 dni stosowania. Aby opóźnić okres, należy zażyć pierwszą pigułkę na trzy dni przed miesiączką. Następnie należy brać 3 tabletki dziennie – rano po południu i wieczorem.

Po odstawieniu leku miesiączka pojawia się po około 48-72 godzinach. Nie zaleca się stosowania tabletek w celu opóźnienia miesiączki przez dłużej niż dwa tygodnie.

Środki ostrożności

Pomimo tego, że tabletki są odpowiednie dla większości kobiet niestosujących pigułek antykoncepcyjnych, to należy zachować szczególną ostrożność w przypadku pacjentek: otyłych, mających w rodzinie historię chorób zatorowo-zakrzepowych, z podwyższonym ciśnieniem krwi, z cukrzycą, z astmą, z depresją, z chorobami serca, wątroby lub nerek, z żylakami, palących papierosy, ze stwardnieniem rozsianym.

Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci. Kobiety uczulone na którykolwiek ze składników leku, nie powinny go stosować.

Możliwe efekty uboczne

U niektórych kobiet wystąpienie opóźnionej tabletkami miesiączki, może być nieco obfitsze niż zazwyczaj. Takie ryzyko jest dużo niższe, jeżeli okres zostanie opóźniony tylko na kilka dni.

Opóźnienie miesiączki przez dłuższy czas, np. do miesiąca, może być przyczyną bardziej bolesnego i obfitszego krwawienia menstruacyjnego po odstawieniu Norethisterone. Aby zapoznać się z pełną listą możliwych działań niepożądanych, należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Leki
Norethisterone
Podobne Tematy
Jak opóźnić okres tabletkami antykoncepcyjnymi?
Sprawdź Aptekę
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: ELŻBIETA SKROBOSZ, dodano: 15 kwietnia 2014 | 12:14
firma: 121doc.pl
BARDZO DOBRY
Przeczytaj opinię
Opinie o 121doc.pl na Opineo.pl