www.121doc.pl
Strona Główna
Opryszczka narządów płciowych

Opryszczka narządów płciowych

Leczenie opryszczki narządów płciowych

Opryszczka narządów płciowych to choroba weneryczna, która objawia się występowaniem bolesnych pęcherzy oraz owrzodzeń w okolicy genitaliów, pośladków i odbytu. Wywołuje ją wirus Herpes Simplex, który pozostaje w organizmie człowieka na całe życie, niekiedy wywołując nawroty choroby. Nie istnieje obecnie lek, który umożliwiłby całkowite wyleczenie opryszczki narządów płciowych, jednak za pomocą takich środków jak Famvir, Valtrex lub Acyklowir możliwe jest łagodzenie objawów oraz wprowadzanie wirusa w stan uśpienia.

Osoby chorujące na opryszczkę mogą zgłosić się po pomoc do lekarza współpracującego z kliniką 121doc. Na podstawie wypełnionego formularza medycznego specjalista (przy braku przeciwwskazań) wypisze receptę na odpowiedni lek. Środek zostanie wysłany z licencjonowanej apteki i dostarczony pod wskazany adres w ciągu 24 - 48 godzin.

Rozprzestrzenianie się wirusa opryszczki

W większości przypadków opryszczka narządów płciowych jest przenoszona podczas kontaktów seksualnych bez zabezpieczenia. Infekcja następuje poprzez dotyk chorej skóry, na której występują pęcherze i owrzodzenia. Oznacza to, że zakażenie może być przeniesione zarówno przez kontakt genitalny jak i oralny.

Dostępne leki

 • Famvir

  Środek przeciwwirusowy przeznaczony do leczenia m.in. opryszczki narządów płciowych, opryszczki na ustach i półpaśca.

  Strona leku
 • Valtrex

  Środek przeciwwirusowy przeznaczony do zwalczania ataków opryszczki narządów płciowych, a także półpaśca i opryszczki na ustach.

  Strona leku
 • Acyklowir (Acyclovir)

  Środek przeciwwirusowy wykorzystywany w leczeniu opryszczki narządów płciowych, opryszczki ust i półpaśca.

  Strona leku

Przyczyny opryszczki

Opryszczkę powodują dwie odmiany wirusa: HSV-1 (wirus opryszczki typu 1) jest łagodniejszym typem wirusa, który najczęściej jest przyczyną opryszczki wargowej potocznie zwanej „zimnem” oraz HSV-2 (wirus opryszczki typu 2) który w 95% jest odpowiedzialny za opryszczkę narządów płciowych. Po zakażeniu wirusem, symptomy u niektórych ludzi występują już w przeciągu paru pierwszych dni, podczas gdy u innych mogą się nie ujawnić przez parę miesięcy, a nawet lat. Badania sugerują, że 80% osób mających wirusa jest najprawdopodobniej tego nieświadoma. Pozostałe osoby potrzebują regularnego leczenia objawów choroby.

Objawy infekcji

Symptomy opryszczki narządów płciowych są najdotkliwsze podczas pierwszego przejawu choroby i w przypadku braku leczenia, trwają do 20 dni. Do objawów należą:

 • Owrzodzenia na genitaliach
 • Czerwone wodniste pęcherze
 • Upławy
 • Ból podczas oddawania moczu
 • Gorączka

Wymienione poniżej symptomy występujące przy kolejnych przejawach choroby, są zazwyczaj mniej dotkliwe, ale wciąż mogą być bardzo nieprzyjemne. Pomocne jest dalsze stosowanie preparatów łagodzących objawy choroby.

 • Czerwone ranki
 • Pęcherze i owrzodzenia
 • Swędzenie i pieczenie w obrębie narządów płciowych

Przyczyny nawrotów choroby

Pomimo tego, że wirus pozostaje uśpiony przez długi okres czasu, to może się on uaktywnić w każdym momencie, powodując nawrót objawów opryszczki narządów płciowych. Nie jest do końca wiadome co powoduje uaktywnienie wirusa, ale poniższe czynniki uważane są za potencjalne wyzwalacze:

 • Zmęczenie i znużenie
 • Stres i niepokój
 • Nadmierne spożywanie alkoholu
 • Bezpośrednie wystawienie genitaliów na promieniowanie słoneczne
 • Tarcie w okolicy narządów płciowych
 • Obniżona odporność organizmu

Stosowanie odpowiedniego leczenia ma znaczący wpływ na częstotliwość występowania objawów choroby oraz ich dotkliwość, które zmniejszają się z upływem czasu.

Leczenie opryszczki narządów płciowych

Niestety nie wynaleziono jeszcze żadnego lekarstwa, które skutecznie wyeliminowałoby wirusa opryszczki z organizmu. U raz zainfekowanej osoby wirus pozostaje w organizmie do końca życia. Myśl ta może być przerażająca, ale wielu ludzi dzięki odpowiedniemu leczeniu potrafi skutecznie sobie radzić z nieprzyjemnymi objawami choroby i sprawić, że infekcja nie ma zbyt negatywnego wpływu na ich codzienne życie.

Leki na opryszczkę narządów płciowych

Dostępnych jest wiele leków zwalczających objawy opryszczki wargowej oraz narządów płciowych. Należą do nich między innymi Acyklowir, Valtrex i Famvir. Leki przynoszą ulgę i łagodzą symptomy zapobiegając również rozprzestrzenieniu się pęcherzy. Są także odpowiedzialne za wprowadzenie wirusa w stan uśpienia, co może znacznie oddalić kolejne ataki opryszczki u osób borykających się z częstymi nawrotami choroby.

Valtrex

Valtrex jest antywirusowym lekiem, stosowanym przy pełnych objawach opryszczki narządów płciowych. W przeciągu 24 godzin pomaga w złagodzeniu nieprzyjemnych symptomów infekcji. Przy zastosowaniu tego leku objawy powinny ustąpić w ciągu 5 dni.

Famvir

Famvir jest lekiem hamującym objawy opryszczki narządów płciowych. Zastosowany przy pierwszych symptomach infekcji może zapobiec pełnemu jej rozwojowi. Jest dostępny również w małych dawkach do codziennego użytku dla osób, które doświadczają częstych nawrotów opryszczki.

Zamawianie leków w klinice 121doc

Proces zamawiania leków w klinice internetowej 121doc jest bardzo bezpieczny. Recepty na leki wystawiane są po odbyciu internetowej konsultacji medycznej polegającej na uzupełnieniu formularza medycznego, który następnie zostanie przekazany jednemu z naszych lekarzy. Na podstawie zawartych w nim informacji specjalista podejmie decyzję o wystawieniu recepty na lek. Środek zostanie zapakowany w dyskretne, niezdradzające zawartości opakowanie i dostarczony przez kuriera UPS w ciągu 24 - 48 godzin.

Dostępne leki
Valtrex Famvir Acyklowir (Acyclovir)
Sprawdź Aptekę
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: pzw, dodano: 24 sierpnia 2015 | 09:46
firma: 121doc.pl
bardzo prężna firma
Przeczytaj opinię
Nick: Sylwia, dodano: 22 sierpnia 2015 | 12:16
firma: 121doc.pl
Polecam!
Przeczytaj opinię
Opinie o 121doc.pl na Opineo.pl