www.121doc.pl
Strona Główna HTZSysten Sequi
Wyprodukowano przez Janssen Cilag

Systen Sequi

Do kupienia online jako Evorel Sequi

Systen Sequi to lek HTZ (hormonalna terapia zastępcza) w postaci plastrów. Środek łagodzi symptomy klimakterium oraz działa dobroczynnie na układ kostny.

  • Redukuje skutki menopauzy
  • Zmniejsza łamliwość kości
  • Zaprojektowany dla kobiet, które nie były podane histerektomii
  • Stanowi kombinację plastrów jedno i dwuskładnikowych
Evorel Sequi Evorel Sequi
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: lea, dodano: 8 lutego 2016 | 19:30
firma: 121doc.pl
Polecam! Szybko, rzetelnie, całkowicie zgodnie z opisem.
Przeczytaj opinię
Nick: klient01, dodano: 8 lutego 2016 | 11:53
firma: 121doc.pl
szybka dostawa, jestem zadowolona, polecam
Przeczytaj opinię
Specyfikacja leku
Nazwa: Systen Sequi
Substancja czynna: Estradiol, noretysteron octanu
Producent: Janssen Cilag
Sposób stosowania: Na skórę
Postać: Plastry
Dostępne dawki: 50 mcg
Dawkowanie: Plaster należy stosować dwa razy w tygodniu (zobacz ulotkę, aby zapoznać się ze szczegółami)
Typ leku: Na receptę
Przeznaczone dla: Kobiet przed menopauzą lub w okresie menopauzy
Opis: Hormonalna terapia zastępcza wykorzystywana w leczeniu objawów menopauzy
Klasa: Lek hormonalny
Stosowanie z alkoholem: Niewskazane
Stosowanie podczas karmienia piersią: Nie stosować
Stosowanie podczas ciąży: Nie stosować

Jak działa lek?

Systen Sequi to sekwencyjny rodzaj hormonalnej terapii zastępczej. Kuracja tym lekiem polega na stosowaniu dwóch typów plastrów - jednoskładnikowych (zawierających jedynie estradiol) oraz dwuskładnikowych (w których skład wchodzi także noretysteron).

Poprzez dostarczanie do krwiobiegu estradiolu (naturalnego estrogenu) Systen Sequi przywraca równowagę gospodarki hormonalnej, a co za tym idzie łagodzi skutki przekwitania.

Plastry zawierające dwa hormony stosuje się w celu chronienia macicy przed szkodliwym działaniem estrogenu. Przyjmowanie regularnych dawek tego hormonu zwiększa ryzyko zachorowania na raka macicy. Plastry dwuskładnikowe stosuje się dopiero w dwóch ostatnich tygodniach cyklu.

Kto nie powinien stosować Systen Sequi?

Plastry Systen Sequi zalecane są dla kobiet doświadczających symptomów menopauzy w wieku 40 - 55 lat, choć w niektórych przypadkach mogą być stosowane aż do 60 roku życia. Plastry są bezpieczne dla macicy, mogą być zatem używane przez kobiety, które nie przeszły histerektomii.

Środek nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży lub w okresie karmienia piersią. Do innych przeciwskazań należą: uczulenie na składniki leku, problemy z sercem, przebyty rak piersi lub macicy, porfiria lub mięśniaki macicy. W celu uzyskania większej ilości informacji na temat przeciwwskazań prosimy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Stosowanie leku Systen Sequi

Plaster należy nakleić na czystą, suchą skórę i pozostawić na około 3 - 4 dni. Każde opakowanie leku zawiera dwa rodzaje plastrów (estrogenowe i dwuskładnikowe). Po dwóch tygodniach używania plastrów estrogenowych, następuje 14 dniowa kuracja dwuskładnikowa.

Skutki uboczne

Systen Sequi, tak jak każdy lek, może wywoływać działania niepożądane. Do najczęstszych należą: grzybica pochwy, zaburzenia czynności wątroby, skurcze mięśni, plamienia z dróg rodnych, przebarwienia na skórze, depresja, wysypka, nabrzmiałość i ból piersi lub zaburzenia żołądkowe.

Zakup leku przez Internet

Klinika internetowa 121doc poza sprzedażą leku oferuje także możliwość odbycia bezpłatnej konsultacji lekarskiej online. Po kliknięciu na pomarańczowy prostokąt z napisem Przejdź do pytań medycznych pacjent zostanie przekierowany do formularza lekarskiego, na podstawie którego specjalista podejmie decyzję o wypisaniu recepty. Jeśli nie zostaną stwierdzone żadne przeciwwskazania do stosowania, środek zostanie wysłany i dostarczony pod wskazany adres ciągu 24 - 48 godzin. Wszystkie oferowane przez 121doc leki wysyłane są prosto z licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie. Oferujemy usługi na terenie wszystkich krajów europejskich.