www.121doc.pl
Strona Główna
Jak opóźnić miesiączkę?

Jak opóźnić miesiączkę?

Tabletki na przesunięcie okresu

Kobiety, które z jakiegoś powodu pragną opóźnić termin krwawienia miesięcznego, mogą skorzystać z kliniki internetowej 121doc. Nasz serwis zapewnia bezpłatną konsultacji lekarską online, wypisanie recepty przez jednego z naszych lekarzy oraz ekspresową dostawę odpowiedniego leku w 24 godziny. Recepta wypisana jest tylko wtedy, gdy lekarz stwierdzi na podstawie formularza konsultacji, że lek będzie dla pacjentki bezpieczny i skuteczny. Klinika 121doc.pl działa na rynku europejskim już od 8 lat i jest prekursorem opieki medycznej online. Sprawdź naszą akredytację klikając w baner "Pharma Check" po lewej stronie.

Opóźnianie okresu

W czasie około-miesiączkowym dochodzi w organizmie do obniżenia poziomu hormonów, co wywołuje złuszczanie się błony śluzowej macicy prowadzące do krwawienia miesięcznego. Dzięki podwyższeniu poziomu hormonów, komórki błony śluzowej zmuszane są do dalszego rozwoju, co zapobiega ich złuszczaniu się i wydaleniu z organizmu.

Dostępne leki

Lek stosowany w celu opóźniania miesiączki. Stosowanie środka pozwala przesunąć moment rozpoczęcia krwawienia do dwóch tygodni. Zażywanie pigułek najlepiej jest rozpocząć około 3 dni przed początkiem menstruacji. Składnikiem aktywnym leku jest hormon noretysteron.

Strona leku

Sposoby opóźniania miesiączki

Istnieją dwa sposoby na opóźnienie miesiączki. Pierwszy z nich dotyczy wyłącznie kobiet, które stosują tabletki antykoncepcyjne. Podczas zażywania pigułek zawierających estrogen i progestagen można nie robić zwyczajowej 7 - dniowej przerwy w przyjmowaniu pigułek, tylko po zakończeniu opakowania natychmiast rozpocząć następne. Bardzo ważne jest, żeby przed podjęciem decyzji o "przeskoczeniu" 7-dniowej przerwy porozmawiać o tym z lekarzem. W celu uniknięcia powikłań zdrowotnych nie powinno pomijać się tygodniowej przerwy więcej niż dwa razy.

Kobiety niestosujące tabletek antykoncepcyjnych mogą sięgnąć po preparat Norethisterone. Przyjmowany trzy razy dziennie opóźnia miesiączkę do dwóch tygodni. Należy pamiętać, że nie jest to forma antykoncepcji. Rozpoczęcie stosowania powinno nastąpić na około 2 - 3 dni przed planowanym terminem miesiączki.

Czas opóźnienia miesiączki

Z tabletką Norethisterone możliwe jest opóźnienie miesiączki do dwóch tygodni. U kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną, krwawienie występuje podczas siedmiodniowej przerwy. Połączenie opakowań (bez zastosowania tygodniowego odstępu) opóźni krwawienie na trzy tygodnie.

Stosując się do zalecanych przez lekarza dawek, ryzyko wystąpienia niepożądanych objawów jest niskie. Nie powinno się przyjmować Norethisterone przez dłużej niż dwa tygodnie.

Opóźnianie okresu za pomocą tabletek antykoncepcyjnych

W przypadku stosowania dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych, najprościej jest opóźnić okres za pomocą pigułek jednofazowych. Jest to również możliwe przy użyciu tabletek dwu lub trójfazowych, jednak jest to sposób nieco bardziej złożony i nie powinno się tego robić na własną rękę.

Stosując tabletki antykoncepcyjne według klasycznego schematu (21 tabletek przez 3 tygodnie, po których następuje 7 dni przerwy), można nie robić tygodniowej przerwy i od razu po zakończeniu opakowania rozpocząć następne. Zażywanie tabletek w sposób ciągły opóźni krwawienie do czasu zastosowania 7 dniowej przerwy. Po przerwie można ponownie rozpocząć stosowanie tabletek według regularnego schematu. Opóźnienie okresu przy zastosowaniu pigułek wielofazowych jest trochę bardziej skomplikowane. Kobiety chcące opóźnić miesiączkę przy zastosowaniu tego rodzaju tabletek muszą skontaktować się ze swoim lekarzem, który najlepiej wyjaśni właściwą procedurę w zależności od typu używanych pigułek.

Zamawianie leku na opóźnianie miesiączki przez Internet

Lek jest dostępny do zamówienia w klinice internetowej 121doc po wypełnieniu poufnego formularza medycznego, który zostanie przeanalizowany przez jednego z naszych lekarzy w celu upewnienia się, że środek jest bezpieczny dla zdrowia pacjentki. Jeśli specjalista nie zaobserwuje żadnych przeciwwskazań, wystawi receptę oraz przekaże ją do naszej licencjonowanej apteki znajdującej się w Londynie. Stamtąd lek zostanie wysłany ekspresową usługą kuriera UPS i dostarczony pod wskazany adres w ciągu 24 - 48 godzin. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących działalności naszego serwisu prosimy o kontakt z Działem Obsługi Pacjenta.

Dostępne leki
Norethisterone
Sprawdź Aptekę
Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: sylvia, dodano: 2 lutego 2016 | 21:25
firma: 121doc.pl
jestem bardzo zadowolona :) polecam!
Przeczytaj opinię
Nick: dominika1981, dodano: 2 lutego 2016 | 07:32
firma: 121doc.pl
Polecam
Przeczytaj opinię
Opinie o 121doc.pl na Opineo.pl