(0)22 307 37 66
Dział Obsługi Pacjenta czynny: od Pon. do Pt. w godz. 9:00 - 19:00
 • Pełna poufnośćDyskretnie pakowane przesyłki
 • Oryginalne leki prosto z licencjonowanej apteki
 • Brak ukrytych kosztówDarmowa dostawa i konsultacja.
 • Dostawa w 24 h przy zamówieniach składanych do 16:30

Usuwanie owłosienia

Usuwanie włosków z twarzy i podbródka

Kobiecy organizm reaguje w nieprzewidziany sposób na wszelkie zmiany hormonalne. Jednym z objawów zachwiania hormonalnego jest wzrost włosów na twarzy, szczególnie w okolicach policzków, górnej wargi i podbródka. Powodem niekiedy jest hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie na twarzy typu męskiego, które może być wynikiem przestrojenia hormonalnego organizmu lub uwarunkowań genetycznych. Takie fizyczne zmiany mogą być bardzo problematyczne, gdyż nie tylko wpływają na estetykę twarzy, ale mają również wpływ na higienę i jakość cery. Wszystkie te czynniki mają negatywny wpływ na pewność siebie i samoocenę.

Kobiety zmagające się z problemem nadmiernego owłosienia na twarzy mają możliwość skorzystania z usług naszej kliniki online 121doc. Po wypełnieniu poufnego formularza medycznego, lekarz podejmie decyzję o wystawieniu recepty na lek. Wypełnienie konsultacji zajmuje nie więcej niż kilka minut. Dostawy realizowane są w ciągu 24 - 48 godzin.

Czy wiesz, że 121doc działa od 2004 roku?

Z naszych usług skorzystało

1040183 pacjentów.

Oto jak nas oceniają:

Średnia ocena: 9.5

99% KLIENTÓW POLECA tę firmę

Jesteś jednym z nich?

Zaloguj się

Dostępne leki

Vaniqa

4.6 / 5 (10 Opinie pacjentów)
 • Krem stosowany w leczeniu nadmiernego owłosienia twarzy u kobiet
 • Jego skuteczność potwierdzona została podczas testów klinicznych
 • Jedyny lek na receptę stosowany w leczeniu nadmiernego owłosienia
Strona leku
 • Darmowa dostawa na drugi dzień roboczy
 • Recepta online wystawiana przez lekarza

Skutki nadmiernego owłosienia na twarzy

Według ankiety przeprowadzonej wśród 1000 kobiet, 95% z nich stwierdziło, że usunięcie nadmiernego owłosienia na twarzy jest konieczne do poprawy jakości życia. Prawie 1/3 kobiet z niepożądanym owłosieniem na twarzy cierpi na stwierdzoną klinicznie depresję, 1/4 uważa, że przypadłość ta jest odpowiedzialna za utrudnienie życia socjalnego, a więcej niż 40% przyznało, że było to przeszkodą do kontynuowania związku.

Przyczyny nadmiernego owłosienia na twarzy

Wzrost niechcianych włosków na podbródku i w okolicy ust to przypadłość znana pod nazwą hirsutyzm. Najczęstszymi przyczynami występowania tej dolegliwości są zwiększona produkcja androgenu oraz braki równowagi hormonalnej. Nadmierny wzrost włosów na twarzy może także wystąpić w wyniku zażywania niektórych leków zawierających steroidy anaboliczne, testosteron, danazol i metyrapon. Innymi możliwymi przyczynami hirsutyzmu są:

 • Czynniki genetyczne
 • Rak jajników lub nadnercza
 • Zespół Cushinga
 • Przerost zrębu jajników
 • Okresu dojrzewania płciowego
 • Ciąża
 • Zaburzenia metabolizmu

Usuwanie nadmiernego owłosienia na twarzy

Istnieje wiele sposobów usuwania włosów z twarzy i wiele różnych opinii na ich temat. Pęseta, zabieg laserowy, depilacja woskiem - to tylko niektóre z możliwości pozbycia się dodatkowego, nadmiernego i często nieestetycznie wyglądającego problemu. Który z zabiegów jest najbardziej skuteczny?

Laserowe usuwanie owłosienia

Metoda ta polega na niszczeniu mieszków włosowych znajdujących się pod skórą. Kuracja wymaga średnio od 6 do 8 sesji. Zabieg laserowy wykonywany w profesjonalnym gabinecie i pod okiem wykwalifikowanych specjalistów jest bezpieczny, a jego efekty utrzymują się nawet przez kilka miesięcy. Niestety wiele pań skarży się na wysokie koszty lub nieefektywność tej metody. Laser nie jest skuteczny w przypadku blond, białych lub siwych włosów.

IPL

IPL jest skrótem od Intense Pulsed Light (intensywny impuls światła). Metoda ta polega na usuwaniu zbędnego owłosienia za pomocą różnych długości fal świetlnych. Kuracja składa się zazwyczaj z od 6 do 10 zabiegów wykonywanych przestrzeni 1 - 3 miesięcy.

Elektorliza

Elektroliza to metoda usuwania włosków polegająca na ostrożnym wprowadzeniu do mieszka włosowego sterylnej igły, która wysyła impuls elektryczny. Aby osiągnąć odpowiednie rezultaty, potrzebne jest więcej niż 12 sesji. Elektroliza uznawana jest za dosyć bolesny zabieg.

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem przynosi trwałe rezultaty, jednakże jest zabiegiem dość bolesnym. Z tego powodu nie jest polecana kobietom posiadającym wrażliwą cerę, gdyż mogą one doświadczyć wykwitu krost, zaczerwienienia i podrażnienia.

Krem do usuwania owłosienia z twarzy

Kremy, takie jak Vaniqa, nie usuwają włosów, a jedynie spowalniają ich wzrost. Z tego powodu preparat powinien być stosowany w połączeniu z opisanymi powyżej metodami likwidowania nadmiernego owłosienia. Vaniqa przeznaczona jest do stosowania jedynie w obrębie twarzy i podbródka. Krem został zatwierdzony przez FDA (Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków) i sprzedawany jest jedynie na receptę.

Kliknij, aby dowiedzieć się więcej na temat kremu.

Zamawianie preparatu w klinice internetowej 121doc

Klinika internetowa 121doc oferuje usługi z zakresu opieki medycznej online. Aby skorzystać z pomocy naszego lekarza, należy wypełnić formularz medyczny, który zostanie przekazany do analizy jednemu z naszych specjalistów. Na jego podstawie podejmie on decyzję o wypisaniu recepty na odpowiedni preparat.

Klinika internetowa 121doc została akredytowana przez Generalną Radę Medyczną w Wielkiej Brytanii, gdzie znajduje się nasza apteka oraz siedziba kliniki. Wszystkie leki wysyłane są prosto z licencjonowanej apteki i dostarczane na terenie całej Europy w ciągu 24 - 48 godzin.

Wybierz lek, dawkę i ilość
Wypełnij formularz medyczny
Lekarz wystawi receptę
Apteka wyśle zamówienie
Podobne Tematy